O programie

Sygnalizuj.com to zaufany program ochrony pracowników bazujący na tzw. whistleblowing line, czyli narzędziu umożliwiającym bezpieczne zgłaszanie nieprawidłowości w firmie. Dzięki kontaktowi z naszą infolinią lub skorzystaniu ze specjalnego formularza, pracownicy mogą w prosty, bezpieczny sposób (anonimowo lub jawnie) zasygnalizować przypadki nieetycznych zachowań w firmie.

Masz realny wpływ na kształtowanie etycznego miejsca pracy

To nie slogan, ale nasza gwarancja dla Ciebie i Twojej firmy

Każdy z nas chciałby pracować w dobrze prosperującej firmie, w której może czuć się bezpiecznie. Chcemy tego dla siebie, naszych przyjaciół i dla naszych bliskich. Tymczasem z wielu stron docierają do nas informacje o tym, jak mobbing, molestowanie seksualne, dyskryminacja, nielegalne transakcje i inne nieprawidłowości w firmie niszczą życie pracowników. To nie tylko osobiste dramaty, ale i realne szkody dla przedsiębiorstwa:

  • wysokie wskaźniki rotacji i absencji pracowników
  • niski poziom ich zaangażowania w pracę
  • straty finansowe (szczególnie odczuwalne w przypadku kradzieży, ustawianych przetargów itp.)
  • afery i skandale negatywnie rzutujące na relacje firmy z klientami i inwestorami oraz na employer branding (w tym na pozyskiwanie talentów)
  • wieloletnie procesy sądowe, koszty wizerunkowe.

Bez względu na to, kim jesteś, masz realny wpływ na to, by Twoja firma była naprawdę dobrym, etycznym miejscem pracy. Jeśli jako pracownik obserwujesz niepokojące sytuacje w swojej organizacji lub doświadczasz ich osobiście, możesz zgłosić to w bezpieczny sposób – anonimowy lub jawny. Jeżeli zarządzasz firmą – masz do dyspozycji sprawdzone narzędzia, które pozwolą Ci chronić swoich pracowników i prowadzony przez siebie biznes.

Sygnalizuj.com powstało po to, by wspierać Cię w tych działaniach: szybko i skutecznie, od razu przekładając się na konkretne rezultaty w firmie.  

Aż 69% pracowników twierdzi, że nadużycia takie jak mobbing czy kradzieże wpływają destruktywnie na morale w firmie*. Zapobiegaj nieetycznym zachowaniom, twórz kulturę zaufania i ciesz się większym zaangażowaniem zespołu!
*Źródło danych: Badanie przestępczości gospodarczej w Polsce 2016, PwC

Oto 10 powodów, dla których warto z nami pracować.


Jak działa sygnalizuj.com?

Pracownicy firmy objętej ochroną sygnalizuj.com zyskują stały dostęp (24/7) do tzw. whistleblowing line, czyli linii wsparcia, za pośrednictwem której mogą zgłosić wszelkie niepokojące sytuacje, które działają na szkodę przedsiębiorstwa i pracujących w nim osób. Zgłoszenia można dokonać za pomocą bezpłatnej anonimowej infolinii lub specjalnego formularza online.

Dowiedz się więcej

Pomagamy budować etyczne miejsca pracy od 2014 roku – jako pierwszy zewnętrzny systemem whistleblowing line w Polsce. Od początku naszej działalności nie odszedł od nas ani jeden klient, a współpracujące z nami firmy polecają nas kolejnym przedsiębiorstwom.

Dołącz do naszych partnerów

Dla nas biznes nie ma płci – uważamy, że prawdziwa siła tkwi w różnorodności

Do dziś w firmach zdarzają się sytuacje, w których kobiety pomijane są w awansach i podwyżkach, a mężczyźni ubiegający się o urlop rodzicielski traktowani są jak pracownicy drugiej kategorii. Tymczasem każdy z nas chce być oceniany w kontekście zawodowym przez pryzmat profesjonalizmu i zaangażowania, a nie płci. Dlatego sygnalizuj.com aktywnie działa na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn w pracy, współpracując z renomowanymi partnerami podzielającymi nasze wartości.

logotypy

Brak ocen.
Please wait...