Korzyści

Dlaczego sygnalizuj.com to najlepsza usługa whistleblowing line dla Twojej firmy?

Jeśli szukasz profesjonalnej zewnętrznej linii wsparcia dla pracowników, aby skutecznie zapobiegać nieprawidłowościom w swojej firmie, to właśnie znalazłeś idealnego partnera. Dlaczego tak sądzimy? Oto 10 powodów.

Program pozwala wykryć nadużycia, które bez Twojej wiedzy działają na szkodę Twojego biznesu oraz Twoich pracowników. Ponadto przyczynia się do zmniejszenia liczby nieprawidłowości nawet dziesięciokrotnie.

W pierwszym roku współpracy odnotowujemy w dużych firmach około 10-15 zgłoszeń, później ich liczba spada do zaledwie kilku rocznie lub nawet do zera. Dzieje się tak, ponieważ już sama informacja, że firma jest objęta naszą ochroną, działa odstraszająco na osoby o nieczystych intencjach.

Działamy szybko, lecz z rozwagą. W pierwszym kroku weryfikujemy zasadność zgłoszenia, nie pozwalając, by nasz program stał się narzędziem wewnętrznych rozgrywek w firmie.

Jeśli zbadamy, że zasygnalizowane przez pracownika zdarzenie nie kwalifikuje się jako nieprawidłowość, informujemy go o tym, zachowując obiektywizm. Jeśli jednak kontynuujemy prace nad zgłoszeniem, opracowujemy je w taki sposób, by umożliwić Ci zażegnanie danej nieprawidłowości na jak najwcześniejszym etapie – minimalizując ryzyko strat finansowych oraz osłabienia reputacji Twojej firmy. Nie dopuszczamy do sytuacji, w której program jest wykorzystywany do pomówień czy oczerniania. W przypadku każdego zgłoszenia przekazujemy Ci pełne informacje: każdorazowo możesz mieć wgląd w cały proces od A do Z, z zastrzeżeniem ochrony tożsamości osoby, która przekazała nam zgłoszenie nieprawidłowości.

Gwarantujemy Ci rezultaty znacznie lepsze, niż wewnętrzna linia dla sygnalistów.

Nasza praktyka pokazuje, że pracownicy darzą ograniczonym zaufaniem mechanizmy zgłaszania nieprawidłowości zaprojektowane i koordynowane wewnątrz firmy. Klienci, z którymi pracujemy, potwierdzają, że ich pracownicy mając do wyboru linię firmową i naszą (zewnętrzną), aż 4 razy częściej wybierają sygnalizuj.com. Ponadto decydując się na nasze rozwiązanie, zdejmujesz ze swoich pracowników ds. zgodności trudną, nierzadko wyczerpującą emocjonalnie funkcję, która zazwyczaj wprowadza dystans między nimi a resztą firmy.

Od początku do końca chronimy bezpieczeństwo i dobre imię Twojej firmy oraz dane osoby dokonującej zgłoszenia.

Nasz program spełnia najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa i profesjonalizmu związane z działalnością whistleblowing line. Dlatego nawiązując współpracę z sygnalizuj.com, nie musisz obawiać się, że ktoś wykorzysta poufne informacje przeciwko Twojej organizacji. Podobnie na każdym etapie procesu chronimy tożsamość osoby zgłaszającej (tzw. sygnalisty), jeśli zechce ona pozostać anonimowa.

Sygnalizuj.com to żadna rewolucja w Twojej firmie… Oczywiście jeśli chodzi o wdrożenie.

Pracujemy tak, by odejmować Ci zadania, a nie tworzyć nowe! Wystarczy, że pozwolisz nam działać. Implementację sygnalizuj.com w firmie poprzedzamy rozległą, wielokanałową kampanią komunikacyjną skierowaną do całej organizacji. Dzięki temu masz pewność, że każdy pracownik dowie się i zrozumie, w jaki sposób korzystać z ochrony, jaką daje program.

Przyjmujemy zgłoszenia o nieprawidłowościach 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Dzięki temu w każdej chwili pracownicy mogą przekazać nam swoje zgłoszenie, wybierając dogodny dla siebie sposób komunikacji (bezpłatna infolinia, e-mail, specjalny formularz na naszej stronie). Oferujemy także przetłumaczenie zgłoszenia z języka polskiego na angielski i odwrotnie. Ważnym wyróżnikiem sygnalizuj.com jest także to, że sygnalista może śledzić status swojego zgłoszenia – dzięki temu upewnia się, że jego zaangażowanie ma znaczenie.

Po przystąpieniu do programu sygnalizuj.com otrzymujesz certyfikat wysyłający silny przekaz do Twojej organizacji oraz zewnętrznych partnerów i inwestorów.

Dzięki certyfikatowi firma komunikuje otwarcie, że zależy jej na szerzeniu kultury uczciwości, co przekłada się na korzystny wizerunek organizacji w oczach pracowników, klientów, udziałowców oraz kandydatów, którzy rozważają pracę w Twojej firmie. Ponadto certyfikat jest dowodem na to, że jako pracodawca wywiązujesz się z obowiązku budowania etycznego środowiska pracy wolnego od prześladowania i nękania, o którym mowa w Kodeksie Pracy (Art. 943 §1 KP).

Raz w roku przygotowujemy dla Ciebie szczegółowy raport zbiorczy wraz z rekomendacjami działań prewencyjnych.

Dzięki temu czarno na białym widzisz historię wszystkich zgłoszeń z 12 miesięcy i wiesz dokładnie, jakie kroki podjąć, by przeciwdziałać nieprawidłowościom w firmie w przyszłości.

Jeśli zechcesz, razem z dwiema dodatkowymi osobami ze swojej firmy weźmiesz udział w cyklicznie organizowanym warsztacie sygnalizuj.com.

To wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie zapobiegania nieetycznym incydentom w przedsiębiorstwach, łagodzenia konfliktów oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi. To o wiele więcej, niż zwykłe szkolenie z obszaru compliance!

Zyskujesz sprawdzonego partnera biznesowego, który robi dla Ciebie dokładnie tyle, ile potrzebujesz (często znacznie więcej niż to, co znajduje się w umowie).

Naszą misją jest podnoszenie etyki w miejscach pracy w Polsce. Chcemy, by przedsiębiorstwa i ich pracownicy poruszali się wyłącznie po jasnej stronie biznesu, bo wierzymy, że uczciwa firma to szczęśliwa i efektywna firma – zdolna sprawniej konkurować na dzisiejszych nieprzewidywalnych rynkach. Dlatego jeśli tylko możemy zrobić coś więcej dla naszych klientów, robimy to: poprzez liczne rekomendacje, zaproszenia na organizowane przez nas eventy i seminaria oraz matchmaking w gronie przedsiębiorców, którzy podzielają wyznawane przez nas wartości.

Brak ocen.
Please wait...